Pirmās Catri 27r kontūras

Ventspilī kopš gada sākuma uzsākta jaunā trimarāna būve. Pirmo reiz tika pielietota 100% datora zīmēti šabloni, kas samazināja materiāla patēriņu un izgatavošanas laiku, paaugstināja precizitāti. Kad šablonus samontēja uz stāpeļa, būvētāju acīm atklājās pirmās jaunās jahtas kontūras, vispirms zemūdens daļa, kuras forma lielā mērā noteiks jaunās jahtas ātrumu un panākumus sacensībās.


pirmās Catri 27r kontūras

Tieši uz ātrumu likts uzsvars jaunajā projektā. Tam šoreiz ir stratēģisks iemesls. Baltijas jūras otrā krastā šobrīd top ļoti nopietns konkurents. Deviņi metri garā trimarāna SeaCart 30 autors ir francūzis Marc Lombard – viens no pieredzējušākiem ātrāko trimarānu konstruktoriem pasaulē, bet projekta pasūtītājs un būvētājs ir Zviedrijas firma Marstrom, ātro jahtu ražotājs arī ar pasaules slavu http://www.oceanlakemarine.com

Zviedru jahta ir lielāka, tātad tai jābūt ātrākai. Tās būvē izmantoti dārgāki materiāli un tehnoloģijas. Tāpēc sacensība būs principiāla: kurš kuru, zviedru biezākais maks, vai latviešu tehniskās idejas.